Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

PostWysłany: Pią 17:10, 26 Sty 2007 Temat postu: Punkty

Dołączył: 16 Sty 2007

Ostrzeżeń: 0/5

Nie wiem co się stało! Zrobiłem kopalnie metalu lvl.14 i elektrownie słoneczną lvl. 17, pozniej laboratorium badawcze lvl.6 i 5cm . Powinno mi dojść około 100pkt. A doszło mi 2, spadłem o dwa miejsca w statystykach, co jest tego powodem ????

Krystyna
PostWysłany: Sob 0:09, 27 Sty 2007 Temat postu:

Pani Profesor

Dołączył: 24 Sty 2007

Ostrzeżeń: 0/5

same cm to 50p, nie pamiętam kosztów budynków.
generalnie dla nie wiedzących podam system liczenia punktów:
KAŻDY 1000 wydanego surowca na:
budynki
badania
jednostki floty i obrony
to 1 punkt
deuter, metal i kryształ!

jednakże deuter wydany na przelot floty nie jest wliczany. Z prostego powodu: punkty to infrastruktura imperium, natomiast deuter spalony na przelot jest jak napisałam wyżej - spalany, czyli znika.

dodatkowych punktów nie dają również surowce wydane na wyburzanie budynków.

strata punktów:

wyburzenie budynku - koszt poziomu budowli który zostaje zniszczony, czyli jeśli wywalimy kopalnie 17lvl (przejdzie na 16), system odliczy nam tyle ile kosztowało by postawienie 17stego poziomu.

utrata jednostek floty - łączny koszt jednostek, czyli przykładowo:

stracimy 30 satelit, 5 Okrętów Wojennych i 12 Wyrzutni Rakiet (broniliśmy się a owe 12 WR nie zostało odbudowanych)
strata punktowa:
1 satelita - koszt 1500 kryształu i 500 deuteru = 2 punkty
1 Okręt Wojenny - koszt 40 000 metalu i 20 000 kryształu = 60 punktów
1 Wyrzutnia - koszt 2000 metalu = 2 punkty
łącznie:
30*2 + 5*60 + 12*2 = 60 + 300 + 24 = 384 punkty

Kiedy naliczane są punkty?

system nie zlicza punktów na bieżąco z prostej przyczyny:
Universum 10:
liczba graczy - 4335
i teraz wyobraźcie sobie Moi Drodzy Uczniowie, że dla każdego z nich, co (dajmy na to) sekundę ma być sprawdzany stan wydanych surowców. Czyli ciągle wertowanie bazy danych (co to jest nie muszę chyba tłumaczyć Razz) dodam jeszcze, że prawdopodobnie (nie wiem jak wygląda baza danych na której lata ogame) prawdopodobnie... za system punktowy, czyli wydane surowce, każdego gracza odpowiada kilka tabel. Dajmy na to 3. Mamy w tym momencie coś takiego:

liczba graczy *3 = ilość rekordów do przeszukania w ciągu JEDNEJ SEKUNDY!

13005 POZYCJI DO SPRAWDZENIA W CIĄGU SEKUNDY!
niewykonalne prawda? (ofc biorąc uwage możliwości serwera ogame, ja wiem, że na świecie są maszynki zdolne do takich obliczeń, ale to nie miał być wyklad z informatyki, konkretnie baz danych (mój konik Razz) tylko ogame Razz)
niewykonalne tak?

KLASA ODPOWIADA JAK JEDEN MĄŻ: Tak Pani Profesor! Razz

obciążenie dla maszynki niemiłosierne, więc żeby ją odciążyć, a co za tym idzie - zmniejszyć lagi i zwiększyć komfort gry ustalono stałe godziny naliczania punktów (zwane potocznie właśnie naliczaniem). Statsy typu IvanH z niecierpliwością odświeżają stronę o PÓŁNOCY, 8 rano i 16! Czemu w tych godzinach? bo właśnie to są czasy naliczania.
Pamiętajcie, że liczy się czas ogame, nie wasze zegarki Razz

Istnieją pewne odchylenia jeśli chodzi o czas podawania zliczonych punktów, np. na Universum 45, na którym dość długo grałam, punkty były odświeżane mniej wiecej o 16:5.30 (szesnasta pięć i trzydzieści sekund Razz) ALE podliczane były TYLKO punkty za jednostki (badania, budynki flota) wybudowane przed godziną 16! (to samo analogicznie z 8 i 00:00). (znowu) Czemu? dokładnie nie wiem, ale doszła do mnie kiedyś plotka, ze punkty zliczane są po kolei z kolejnych universów.
Czasami jest delikatny lag i nawet po teoretycznym czasie podania wyniku naliczania (uni45 - 16:05.30) punkty stoją. Mówie - delikatny lag. Przechodzimy wtedy w zakładkę "surowce" i klikamy "przelicz" (ewentualne przelogowanie działa podobnie, ale nie zawsze skutecznie!)

Cytat:
padłem o dwa miejsca w statystykach

nie zapominaj, że nie grasz tu sam. po prostu inne osoby naklepały więcej punktów - wydały więcej surowca. Spadek w statystykach nie musi być przecież powodowany utrata punktów!

Mam nadzieję, że temat został wyczerpany. Przepraszam, za momentami zbyt łopatologiczne tłumaczenie, ale nie chciałam pozostawić żadanych niedomówień.

Wszelkie pytania związane z systemem punktowym proszę zadawać w tym temacie.

Pozdrawiam Krystyna

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum Sojusz Przedszkole Uni 10 Strona Główna->Archiwum->Punkty