Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Forum Sojusz Przedszkole Uni 10 Strona Główna->Archiwum->Recyklery, pOla zniszczeń, surówka?

Recyklery, pOla zniszczeń, surówka? <-Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat->
yankee
PostWysłany: Wto 7:24, 08 Maj 2007 Temat postu: Recyklery, pOla zniszczeń, surówka?

Ostrzeżeń: 0/5

Witam może mi ktoś wyjaśnić te pojęcia kiedy używa się recyklerów? czy to chodzi o to co sie pojawia w galaktyce (szczątki) i tam jest opcja zbieraj ale jest niedostępna, jak mówicie surówka czyli co? pozdrawiam i dziękuję z góry Smile

Soltys
PostWysłany: Wto 12:00, 08 Maj 2007 Temat postu:

Dołączył: 14 Sty 2007

Skąd: Rzeszów

Surówka: to po prostu surowce czyli metal, kryształ, deuter.
PZ(pole zniszczeń lub debris) to są właśnie surowce pozostałe na orbicie po jakiejś walce, powstaje ze zniszczonej floty(30% surowców wydanych na flotę, ale bez deuteru)
Z galaktyki PZ można zebrać tylko z komandorem (chyba), ale jeśli nie masz komandora wchodzisz w zakładkę "flota" i stamtąd wysyłasz recyklery na odpowiednie PZ.

yankee
PostWysłany: Wto 13:22, 08 Maj 2007 Temat postu:

Ostrzeżeń: 0/5

Czyli recykler jest na użytek własny? tzn własnych Pół zniszczeń? niemożna go wysłać na obce? czyli w zasadzie jest on zbędny

IvanH
PostWysłany: Wto 14:27, 08 Maj 2007 Temat postu:

Dołączył: 12 Sty 2007

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Można go wysłać na każde Pole Zniszczeń i jest on niezbędny to zbierania złomu z galaktyki po przeprowadzonych złomowaniach.

Polecam oficjalne forum OGame:

Do czego dokładnie służy recykler? Jak go wysyłać na misję?
Recykler to jedyny statek przetwarzający (zbierający) szczątki floty dryfujące w przestrzeni kosmicznej (inne statki nie mogą tego robić). Jego pojemność to 20k jednostek więc jest w stanie pomieścić znaczne ilości metalu i kryształu. Żeby zebrać szczątki najpierw trzeba je znaleźć. Powinieneś przejrzeć pobliskie układy (zakładka Galaktyka) i sprawdzać czy przy jakiejś planecie (nie ma tu znaczenia kolor gracza, do którego ta planeta należy) znajduje się duże pole zniszczeń (obrazek w kolumnie "TF"). Ilość szczątków sprawdzasz najeżdżając kursorem myszy na obrazek symbolizujący pole zniszczeń. Gdy znajdziesz już dość zasobną "kupę śmieci", zapamiętaj jej współrzędne, wejdź do Flota, wybierz recyklery, następnie wpisz współrzędne szczątek i ustaw w menu rozwijanym PZ (Pola Zniszczen) zamiast Planeta. Następnie wyślij recykler z misją "Zbierać" i czekaj, aż statek zgarnie szczątki (dołączenie do recyklerów innych statków, np. transporterów, nie zwiększy liczby zebranych śmieci, liczy się tylko ładowność recyklerów). Podczas pracy przy planecie (nawet wrogiej) recyklery nie są zauważane przez jej właściciela (nie jest w żaden sposób informowany o zebraniu śmieci przez recyklery innego gracza - może jedynie zauważyć, że z orbity zniknęły śmieci, ale nie będzie wiedział kto je zabrał) i są całkowicie bezpieczne (nie są atakowane przez obronę i flotę tej planety). Sam proces zebrania śmieci jest natychmiastowy. Jeżeli wyślesz za mało recyklerów to niezebrane śmieci zostaną na orbicie i każdy będzie mógł je zebrać.
Recykler ma pojemność 20.000 jednostek, standardowo zbiera z PZ po 10.000 metalu i kryształu (jeśli oczywiście jest ich tam tyle). Jeśli któregoś z minerałów jest na PZ mniej niż 10.000 to zabierana jest cała jego ilość, a wolne miejsce uzupełniane jest drugim z surowców.
Posiadacze kont Komandor mogą także wysłać recyklery bezpośrednio z menu Galaktyka, klikając na "Zbieraj" w oknie pojawiającym się po najechaniu kursorem nad rysunek pola zniszczeń. Wysłana zostanie taka ilość recyklerów (oczywiście jeśli jest ich wystarczająco dużo na planecie) która zapewni zebranie wszystkich surowców znajdujących się obecnie na polu zniszczeń. Opcja ta jest nieaktywna dla osób, które nie posiadają konta Komandor (im pozostaje wysyłać recyklery w sposób "tradycyjny" za pomocą menu "Flota").

yankee
PostWysłany: Wto 15:39, 08 Maj 2007 Temat postu:

Okej dzięki już wiem wszystko Smile dzieki jeszcze raz Smile

Wyświetl posty z ostatnich: